I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

„Głowa, ramiona, kolana, pięty…”  – I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka
w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie!

3 marca 2020 roku siedem przedszkoli z gminy Sędziszów wzięło udział
w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaków.

Zmagania sportowe zintegrowały małych „olimpijczyków” z Przedszkola Samorządowego w Sędziszowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Floriana w Sędziszowie, Niepublicznego Przedszkola „ Z Uśmiechem” w Krzcięcicach, Niepublicznego Przedszkola „ Z Uśmiechem” w Tarnawie, Niepublicznego Przedszkola „Z Uśmiechem” w Mstyczowie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Pawłowicach oraz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w ZSO w Sędziszowie. Organizatorem etapu gminnego był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie.

W rozgrywkach wzięły udział dzieci 5 i 6-letnie, a zmagali się oni z pięcioma konkurencjami, takimi jak:  bieg z piłeczką sztafetową, toczenie piłki slalomem, rzut woreczkiem do koła hula-hop, skok z miejsca z odbiciem obunóż oraz tor przeszkód. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych, z podziałem na czteroosobowe grupy dziewcząt i chłopców.

Na tę okoliczność zostały przygotowane transparenty z nazwami poszczególnych przedszkoli, które zawisły w sali gimnastycznej i wspaniała dekoracja z logo I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, dlatego nie mogło zabraknąć pani wizytator Izabeli Skowron-Jędralskiej, która zasiadła w jury razem z dyrektorem ZSO Krzysztofem Trelą, wicedyrektor Bożeną Barchanowską, sędzią głównym Krystianem Rokickim oraz Wiolettą Lagierską. Sędziami pomocniczymi były panie Adriana Nowak-Warkoczyńska, Marta Wierzbowska i Patrycja Poczęta, która była również prowadzącą imprezę. Nie zabrakło także Burmistrza Sędziszowa pana Wacława Szarka, który dopingował przedszkolaków.

Jak powiedział dyrektor ZSO Krzysztof Trela– Cieszymy się bardzo, że możemy być organizatorami takiego wydarzenia, jest to promocja dla naszej szkoły. Wspaniale jest móc patrzeć na przeurocze zmagania tych „małych olimpijczyków”, jestem pełen podziwu i dumny ze wszystkich przedszkolaków!

Wszyscy zawodnicy byli doskonale przygotowani, rywalizacja była bardzo wyrównana. Jednak do etapu powiatowego przechodzi tylko jedna drużyna, a jest nią grupa przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w ZSO w Sędziszowie.

Zwycięscy otrzymali wspaniały puchar, który stanowił symbol awansu do etapu powiatowego. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a przedszkole edukacyjną grę planszową. Sponsorami nagród w tym szczególnym przedsięwzięciu byli Burmistrz Sędziszowa, Bank Spółdzielczy w Sędziszowie, Rada Rodziców SP nr1  w ZSO w Sędziszowie oraz Spółdzielnia Uczniowska „Grosik”.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji, ustawianiem i wymianą sprzętu sportowego czuwali uczniowie SP nr 1: Mikołaj Capek, Wojciech Gil, Dawid Sobczyk, Olaf Pawłowski oraz Kacper Zimnoch.

Wydarzenie rejestrowały media Gazeta Sędziszowska, którą reprezentowała pani Karolina Gołąb oraz pracownik administracji szkoły pan Rafał Brożek.

Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew przedszkoli i zaangażowanie w rywalizacje sportową. Gratulujemy zwycięzcom!

Patrycja Poczęta