Witajcie w sercu naszej szkoły – Bibliotece Szkolnej!

Biblioteka jest miejscem, które stanowi oazę wiedzy, inspiracji i możliwości rozwoju dla wszystkich naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Nasz księgozbiór stale się rozwija, starannie dobieramy zarówno klasykę literatury światowej, jak i najnowsze bestsellery.  Znaleźć tu można książki z różnych dziedzin wiedzy, od literatury pięknej po podręczniki szkolne i materiały edukacyjne. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań czy poziomu edukacyjnego.

Dzięki przystąpieniu do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciliśmy wyposażenie biblioteki szkolnej w sprzęt biblioteczny i książkowe nowości wydawnicze za łączną kwotę 15000 zł. Zakupiliśmy m. in. czytnik kodów kreskowych, drukarkę, kolorowe tapety na ściany i ponad 500 książek z najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży – tytuły zostały wybrane przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Biblioteka pracuje w programie bibliotecznym moduł e-biblioteka w dzienniku elektronicznym Librus Synergia. Logując się na swoje konto w systemie LIBRUS Synergia i wybierając – moduł e-Biblioteka użytkownicy biblioteki mogą przeglądać katalog biblioteki – zbiory, ich dostępność. Sprawdzać jakie książki mają wypożyczone na swoim koncie oraz dokonywać rezerwacji.

Biblioteka to nie tylko książki, to także przyjazna przestrzeń, w której można się zrelaksować, skupić nad nauką czy spotkać z przyjaciółmi. Znajdują się wygodne miejsca do czytania i odpoczynku.  Organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, takie jak konkursy czy akcje czytelnicze. Naszym celem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa oraz umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z zasobów i uczestnictwa w organizowanych przez biblioteką wydarzeniach.

Nauczyciel bibliotekarz:

Beata Jach