Za nami pierwszy Bal Ósmoklasisty

Ósmoklasiści sędziszowskiej „jedynki” spotkali się 27 stycznia 2020 roku, by wspólnie
z gronem pedagogicznym przeżyć swój pierwszy bal.

W tym roku podczas pierwszego w historii Szkoły Podstawowej nr 1 Balu Ósmoklasisty bawiło się 49 uczniów (100%). Uczniowie, choć dobrze znani swoim nauczycielom, podczas balu pokazali się w zupełnie innej odsłonie. Przybyli uśmiechnięci, eleganccy – dziewczęta w sukniach balowych, chłopcy w garniturach.

Bal rozpoczął się od tradycyjnego poloneza, a bohaterami wieczoru byli oczywiście ósmoklasiści, którzy tanecznym krokiem rozpoczęli tę wyjątkową imprezę. Piękny wielowiekowy polski taniec w wykonaniu uczniów wzbudził wzruszenie i wiele emocji wśród obecnych rodziców, i nauczycieli. Poprowadził go w pierwszej parze dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Krzysztof Trela, w następnej burmistrz Sędziszowa Wacław Szarek. Wielkimi brawami nagrodzono tancerzy. Uroczystość została zorganizowana przez rodziców we współpracy z dyrekcją szkoły oraz wychowawcami klas ósmych. Podziękowaniom, życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Bal Ósmoklasisty był pierwszym akcentem zapowiadającym koniec edukacji
w szkole podstawowej.  Młodzi ludzie bawili się znakomicie w otoczeniu wspaniałej dekoracji, przy ulubionej muzyce zapewnionej przez didżeja, zapominając na kilka godzin
o nauce i stresie związanym z nadchodzącymi egzaminami. Zrobili sobie również pamiątkowe zdjęcia.

Wszyscy uczniowie zgodnie podkreślali, że była to jedna z najwspanialszych imprez, w jakiej uczestniczyli.

Czego można życzyć uczniom? Pracowitych, ale spokojnych dni. Sukcesu, jak najlepszego wyniku na egzaminie. Aby jego wyniki pozwoliły im zrealizować wszystkie plany i spełnić marzenia.

Wychowawczynie klas 8