VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego

VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 6-8 odbył się 12 maja 2023r. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p.Sylwia Gardiew, p.Anna Holisz-Uramowska oraz p. Małgorzata Sroga. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Sędziszowa. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych, promowanie dwujęzyczności i rozwijanie wzajemnej współpracy miedzy szkołami. Do konkursu zgłosiły się szkoły z terenu gminy Sędziszów w liczbie 16 uczestników. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze. Uczniowie zmagali się z testem obejmującym różnorodne zagadnienia gramatyczno- leksykalne. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac ogłosiła wyniki w trzech kategoriach: dla klas szóstych, siódmych i ósmych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Klasy szóste:

1. miejsce:  Łucja Ozga – SP1 Sędziszów

2. miejsce: Róża Cetera – SP Mstyczów

3. miejsce: Natalia Curyl – SP2 Sędziszów

Klasy siódme:

1. miejsce: Milena Koczubiej – SP1 Sędziszów oraz Damian Nowakowski – SP Tarnawa

2. miejsce: Daniel Kuśtowski – SP2 Sędziszów

3. miejsce: Patrycja Bugajska – SP Pawłowice

Klasy ósme:

1. miejsce: Krystian Radziejewski – SP1 Sędziszów

2. miejsce: Paweł Fira – SP Mstyczów

3. miejsce: Maria Staniak – SP Pawłowice

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów tegorocznego konkursu: Burmistrza Sędziszowa Pana Wacława Szarka, wydawnictwa językowego Oxford University Press i Rady Rodziców SP nr1 w Sędziszowie. Wszystkim uczestnikom VIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich zdolności językowych.

Organizatorzy.