Uczniowie klasy 1a zaliczyli właśnie swoją pierwszą szkolną wycieczkę!

21 września klasa 1a była w kinie oraz w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.

Ekspozycja w ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. W zwiedzaniu ekspozycji pomagali nam edukatorzy, którzy prowadzili  również zajęcia warsztatowe w laboratorium i widowiskowe pokazy popularnonaukowe. Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania nasi  uczniowie z  klasy 1a poznali w trakcie eksperymentowania po ciemku! Dowiedzieli  się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Było wiele intrygujących doświadczeń,  dużo zabawy i radości.