Wyróżnienie dla Julki i Natalki z 5b w wojewódzkim konkursie o Józefie Wybickim !!!

Nasze  uczennice z klasy 5b: Julia Poczęty i Natalia Piasecka reprezentowały Szkołę Podstawową nr 1 w Sędziszowie w konkursie „ Z ziemi włoskiej do Polski- Józef Wybicki” w ramach projektu historycznego „Historia i tożsamość- polskie symbole narodowe” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy współpracy Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej . Patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Kielecki, Wojewoda Świętokrzyski oraz Prezydent Miasta Kielc. Dziewczynki napisały w dniu 5 maja 2022 r. test wiedzy o życiu i działalności  Józefa Wybickiego. Wymagano, aby uczniowie znali nie tylko daty związane z powstaniem „Mazurka Dąbrowskiego” (1797 r.) i ustanowieniem go polskim hymnem narodowym (1927 r.), ale również wiedzieli, jaką Józef Wybicki miał rodzinę, gdzie się uczył i co lubił czytać (Były to „Żywoty sławnych mężów” Plutarcha!). Z wynikiem 41 p. na 45 p. zajęły IV miejsce i zdobyły wyróżnienie. Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim  udział 31 szkół z województwa świętokrzyskiego. Julka i Natalka przygotowywały się do tego konkursu od lutego pod kierunkiem nauczycielki historii pani Anny Ciosek. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca 2022 r. w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Laureaci otrzymali nagrody z rąk pani Katarzyny Nowackiej – Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty i pana Jacka Wołowca – dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Gratulujemy Julii i Natalii oraz Rodzicom. Jesteśmy z was dumni!!!

Galeria zdjęć z uroczystości wręczania nagród znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/scdnwkielcach/photos/a.153591161897612/1085074322082620