Kuba najlepszy z województwa świętokrzyskiego w Warszawie!!!

Jakub Wasik z klasy 8b zakwalifikował się do etapu centralnego XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA”. W konkursie wzięło udział ponad 9 000 uczniów z 700 szkół w Polsce. Etap finałowy konkursu  odbywał się w Warszawie w dniach od 9 do 11 czerwca 2022 r. Dla uczestników przewidziano oprócz sprawdzianów wiedzy różne atrakcje, m. in. złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedzanie siedziby Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. W Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli 70 najlepszych młodych historyków ze szkół podstawowych ze wszystkich województw w Polsce zmierzyło się z pięcioma testami dotyczącymi epoki konkursowej. Tematyka zadań obejmowała takie tematy jak: broń i barwa, eksponat muzealny, geografia militarna, zabytki i obiekty historyczne, historia oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film). Jakub uzyskał najlepszy wynik spośród 4 laureatów z województwa świętokrzyskiego. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Nagrody i pamiątkowe medale wręczali m.in. pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, pan  Jarosław Zaroń – dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pani Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty.

Kuba, wielkie gratulacje!  Jesteś wyjątkowy!

Fotorelacja  z wydarzenia znajduje się pod linkiem

http://www.losyzolnierza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=127:etap-centralny-xxvii-edycji-konkursu-losy-%C5%BCo%C5%82nierza-warszawa,-9-11-czerwca-2022-r&catid=8&Itemid=101