Literackie warsztaty z Panem Poetą

24 listopada uczniowie klasy III b uczestniczyli w literackich warsztatach z Panem Poetą, twórcą wspomnianych i zabawnych rymowanych historii m.in.: „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”, „Kaczka, co przebrała miarkę”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni”. Jego opowieści uczą morałem i bawią treścią. Pan Poeta nie tylko opowiadał swoje bajki, ale też zaprosił nas do kreatywnych zabaw. I tak dzieci przebierały się w kolorowe fatałaszki tak jak tytułowa bohaterka jednej z bajek czyli kaczka, co przebrała miarkę, podrzucały baloniki na kolorowej chuście animacyjnej i wyklejały skrzydła miłymi słowami z kolorowych piór. Opowieści Pana Poety nie tylko rozbawiły małych słuchaczy ale przekazały im kilka mądrych życiowych prawd, które warto znać już od najmłodszych lat. Choćby tę, że nieważne jest, jak wyglądamy, ale jacy jesteśmy. I że czasami najdrobniejszy nawet dar od prawdziwego przyjaciela bywa najcenniejszy. Dziękujemy, Panie Poeto!