Dzień Dziecka

Dzień Dziecka
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz dostaje się dużo upominków. W szkole Podstawowej nr1 pomysłów na ten dzień było wiele kolorowe balony, wesoła muzyka, konkursy, gry i zabawy to tylko niektóre pomysły na spędzenie wesołego dnia z dziećmi. Dzień dziecka w plenerze, rozgrywki sportowe, wyścigi , mini olimpiada sportowa, gra w planszówki, zawody w berka, zabawy w chowanego, klasowa sztafeta, podchody, to tylko niektóre pomysły, jakie wykorzystaliśmy podczas organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole. Przez 1 dzień w roku nasze dzieci mogły zjeść na drugie śniadanie lody, czy watę cukrową, a zamiast surówki do obiadu wybierały frytki, czy pizzę. To nie koniec wrażeń! Można było pograć w badmintona , potańczyć , niektóre klasy zorganizowały sobie kino w klasie czy malowania twarzy. Kilka chwil i dzieci zamieniły się w pandę, w pieska, czy w kotka. Największą atrakcją była przejażdżka bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie. Tyle się działo… Zabawa, upominki, radość, beztroska… Każdy znalazł coś dla siebie. Pozytywne wibracje, szczęśliwe oczy, uśmiechnięte buzie. Tego dnia każdemu zależało na tym, by zabawa była udana i bezpieczna – i tak się stało, śmiech dzieciaków słychać było z daleka. Nasza szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywamy wiedzę, ale również spajające nas więzi… A dni takie, jak 1 czerwca sprawiają, że więzi te umacniają się. Tak, to był naprawdę dobry dzień! Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Teresa T.