Sport w Szkole Podstawowej nr 1

Dzieci, które uwielbiają ruch i zajęcia sportowe z całą pewnością odczuły brak możliwości aktywności fizycznej na dużej przestrzeni w czasie przymusowej kwarantanny. Czas pandemii szczególnie pokazał jak ważna jest aktywność ruchowa w naszym życiu. Przybywająca w Polsce ilość dzieci chorych na choroby układu krążeniowo-oddechowego, choroby cywilizacyjne, nadwagę, otyłość, czy  depresje, to tylko niektóre negatywne przykłady wynikające z braku aktywności fizycznej. Dlatego tak ważna jest rola rodziców i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, aby od dziecka wpajać, że ruch to zdrowie.  W „Sędziszowskiej Jedynce” od najmłodszych klas I-III uświadamiamy dzieciom jak ważna jest aktywność, gimnastyka i ruch a przede wszystkim udział w zajęciach wychowania fizycznego, Teraz, bardziej niż kiedykolwiek. doceniliśmy możliwość korzystania z bardzo dobrej bazy naszej szkoły, dużych sal gimnastycznych, hali sportowej, sali relaksacyjnej, dywanu interaktywnego, ściany z lustrami, dużego placu zabaw, boisk sportowych, ogrodzonego i dużego terenu wokół szkoły ze wzniesieniami umożliwiającymi uprawianie w śnieżną zimę bezpiecznych   zjazdów na sankach, a także możliwości udziału dzieci na zajęciach na basenie. Zaplecze techniczne i warunki do ćwiczeń są bardzo dobre To zachęca dzieci i  nauczycieli do prowadzenia ciekawych lekcji. Uczeń  ma możliwości pracować indywidualnie ze sprzętem, a więc kozłowanie, rzuty czy odbicia piłki, skoki na skakance, hula-hop, badminton, ćwiczenia na drabinkach, ławeczkach  bądź inne indywidualne ćwiczenia rozwijające umiejętności ruchowe są do zrealizowania, Zajęcia nie są  monotonne i może dzięki temu w  Szkole Podstawowej nr 1 wszyscy uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach z w-f. nikt nie przynosi zwolnienia lekarskiego  i nie siedzi na ławce. Sport i wspólne zajęcia uczą współpracy, uczą jak radzić sobie z własnymi słabościami, uczą tolerancji wobec innych, radzenia sobie ze stresem. Oprócz lekcji  dzieci mogą uprawiać interesujące ich formy ruchu podczas  popołudniowych  dodatkowych zajęć sportowych  dostępnych w „Sędziszowskiej Jedynce”. Są to min.  karate, taniec, futbol czy akrobatyka sportowa.   Człowiek uprawiający sport to człowiek przede wszystkim szczęśliwy. Brak ruchu, to brak energii do życia.  WF w naszej szkole to zdrowie, nauka, integracja, wzmocnienie, rozrywka   i przyjemność.!