Wizyta św. Mikołaja w Szkole Podstawowej nr 1 w Sędziszowie

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świeci odwiedza dzieci św. Mikołaj. Wizyta Mikołaja w naszej szkole, w oddziałach przedszkolnych, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uczą się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonują prace plastyczne. Nastrój mikołajkowy widoczny jest już po przekroczeniu progu szkoły. Pięknie wystrojona przez dzieci choinka na szkolnym holu, wystrój i muzyka przypominały, że jest to właśnie ten dzień, w którym Mikołaj odwiedzi przedszkolaki z sędziszowskiej „jedynki”. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne każda grupa oddzielnie w swojej sali zabaw serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, i recytując wierszyki. Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki prezentami. W tych dniach uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie!