Dzień Otwarty w Jedynce

4 marca w Szkole Podstawowej nr 1, jak co roku, odbył się Dzień Otwarty dla dzieci. Przybyłych gości powitał pan dyrektor Krzysztof Trela wraz z panią wicedyrektor Bożeną Barchanowską i licznym gronem nauczycieli. Przedszkolaki oraz ich rodzice mogli zajrzeć do niemal każdego zakamarka naszej placówki. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i harcerze witali  naszych gości, wręczając im na powitanie broszury, w których zawarte były podstawowe wiadomości na temat działalności szkoły, kolorowe balony, długopisy oraz plany lekcji. Starali się też odpowiadać na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub same dzieci. Nauczyciele „Jedynki” przygotowali wiele atrakcyjnych zajęć: wystawy, projekcje multimedialne, zajęcia matematyczne, językowe, polonistyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz gry i zabawy przeznaczone dla dzieci. Nauczyciele przedstawili sposoby wykorzystania tablic interaktywnych oraz robotów Dash jako nowoczesnych narzędzi w procesie dydaktycznym. Po spotkaniu można było porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami i pedagogiem  szkolnym. Przyszli mali uczniowie zwiedzili w  szkolną świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, sale lekcyjne, salę relaksacyjną, pracownie językowe i pracownie komputerowe.  Cieszymy się, że dzieci i rodzice mogli poznać naszą szkołę.