DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości.  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego uczniowie klasy I b  pamiętali o swoich najbliższych  i wspólnie z wychowawczynią panią Teresą Trelą i panią Adrianną Warkoczyńską  przygotowały  dla nich przedstawienie.  Ta niecodzienna uroczystość odbyła się 22 stycznia 2020r. w Samorządowym Centrum Kultury. Zaproszeni dziadkowie i babcie przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W pięknej sali uroczystość rozpoczęła pani Teresa Trela od przywitania wszystkich przybyłych gości. Następnie dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.  W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie. Frekwencja dopisała babcie, dziadkowie oraz rodzice  dzieci z I b wypełnili niemal całą salę SCK.  Nie obyło się także bez życzeń od dyrektora szkoły – pan Krzysztof Trela nie szczędząc ciepłych słów, życzył Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku, oraz dla dyrekcji i pracowników SCK za udostępnienie sali widowiskowej.

Teresa Trela