Sobota, Październik 21, 2017

Szlakiem historii miasta Sędziszów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie rozpoczęli cykl zajęć pt. "Szlakiem historii miasta Sędziszów". Projekt ma na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły zabytków, miejsc i osób związanych historycznie z Naszą Małą Ojczyzną. Pomysłodawczyniami cyklu zajęć są panie Monika Dudzińska i Bożena Barchanowska.

Zaczęliśmy od kościoła Pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ugościł nas w imieniu księdza proboszcza - ksiądz Leszek Puchała, który opowiadał nam o dziejach świątyni. Wskazał ciekawe miejsca, obrazy, legendy i prawdziwe historie. Uczniowie klas V b i IV b dowiedzieli się kim byli założyciele kościoła, kto to był kalator, czy co to są wota lub epitafia. Dzieci chętnie zaglądały we wskazywane zakamarki, siadały na tronie oraz liczyły anioły. Po zwiedzaniu kościoła i terenu wokół nigo uczniowie rozwiązywali karty pracy i zadawali swoje pytania księdzu Leszkowi. Na zakończenie członkowie Koła Multimedialnego przeprowadzili wywiad z gospodarzem.

Jak się okazało piesza wycieczka na ul. Kościelną 10 to była ciekawa lekcja historii, języka polskiego i matematyki.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Edwardowi Giemzie za współpracę i możliwość przeprowadzenia zajęć.