Czwartek, Grudzień 14, 2017

Dnia 12.10.2016 r. o godzinie 16.00  w Szkole Podstawowej nr 1 w Sędziszowie odbyła się podwójna uroczystość- uroczyste ślubowanie uczniów klas I ora pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej przyjęto pierwszoklasistów z klasy I a i I b. Uroczystość uświetnili rodzice oraz zaproszeni goście:

Burmistrz Sędziszowa – pan Wacław Szarek,

Dyrektor Przedszkola – pani Barbara Jaworska

Dyrektor SCK- pani Jolanta Wiekiera

Nauczyciele z klas „0”

Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń: p. Teresy Treli  i p. Teresy Maciąg program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste  ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania uczniów dokonał pan Dyrektor Krzysztof Trela oraz pani wicedyrektor Anna Ciosek. Na zakończenie  nauczyciele wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości. Od  pani Lucyny Świstak  dzieci otrzymały  książeczki.