Sobota, Październik 21, 2017

Pierwszaki z „Jedynki” w miasteczku ruchu drogowego

Uczestnikami zajęć z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły” są uczniowie klas pierwszych.

21 września 2016 roku pierwszaki ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie uczestniczyły w zajęciach teoretyczno-praktycznych w miasteczku ruchu drogowego w Jędrzejowie.  Zajęcia prowadzone przez policjanta sprawiają, że najmłodsi lepiej zapamiętują przekazywane informacje, dlatego w organizacji zajęć pomógł policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, który przekazał najmłodszym wiele cennych wskazówek. Starszy aspirant Michał Kowalczyk w bardzo przystępny i ciekawy sposób uczył podstawowych zasad poruszania się po drodze, np. jak przechodzić na druga stronę jezdni oraz na co trzeba zwrócić uwagę, aby być bezpiecznym. Dzieci miały okazję poznać zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów w praktyce, wysłuchały też pogadanki o bezpieczeństwie. Zajęcia w miasteczku ruchu drogowego umożliwiły aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach symulujących wiele różnych sytuacji na drodze. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się także, jak powinny być ubrane na rowerze i w co wyposażone. Przeprowadzono również z dziećmi zabawę edukacyjną i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Sklep Mini Mrówka z Sędziszowa. Uczestnicy dostali słodycze, gry planszowe, piłki, światła do rowerów itp. Dużą atrakcją były maskotki – Mrówki, z którymi każda klasa pierwsza robiła sobie pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo  pan policjant wręczył uczestnikom odblaskowe kamizelki, których sponsorem był również sklep Mrówka. Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz firmie PHU Zbierański z Sędziszowa.