Sobota, Październik 21, 2017

Zgodnie z coroczną tradycją, po wakacyjnej przerwie, w dniu 1 września nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w kościele  św. Brata Alberta w Sędziszowie. Ksiądz proboszcz Marian Haczyk życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nadchodzących zmaganiach edukacyjnych.

Dalsza część obchodów odbyła się w amfiteatrze szkolnym. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie pan Krzysztof Trela powitał rodziców, nauczycieli i uczniów, kierując słowa szczególnej życzliwości do tych, którzy rozpoczynają naukę w nowej szkole na różnych szczeblach edukacyjnych. W swoim wystąpieniu pan Dyrektor nawiązał do bohaterskich postaw Polaków walczących podczas II wojny Światowej w 77. rocznicę jej wybuchu.

Wzruszającym momentem było podziękowanie złożone na ręce byłego dyrektora
ZSO w Sędziszowie, pana Stanisława Macha, uświetnione piosenką w wykonaniu uczennicy klasy I Gimnazjum Natalii Mentel, napisaną specjalnie na tę okazję.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się do różnych części budynku szkolnego. Uczniowie Szkoły Podstawowej zostali powitani przez panią wicedyrektor Annę Ciosek, gimnazjaliści mieli spotkanie z panią wicedyrektor Renatą Kurek, natomiast licealistów przywitał pan dyrektor Krzysztof Trela. Inauguracja roku szkolnego zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami klas.

W radosnej i serdecznej atmosferze dzieci i młodzież zakończyli piękny okres wakacji
i wkroczyli w nową drogę edukacyjną.

Maria Trojak

Katarzyna Porębska-Piekara