Archiwum
Dziś jest:
Czwartek, Luty 22, 2018

Gości Online: 1
 

TRENING CZYNI MISTRZA

Relacja z ITV Jędrzejów

W dzisiejszych czasach u niektórych uczniów zauważalny jest brak motywacji do pracy nad sobą i swoimi pasjami.   W związku z tym nauczyciele starają się pokazać uczniom, że nauka i samodoskonalenie jest ważne nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w życiu.

W przededniu mikołajek w Szkole Podstawowej Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie gościem specjalnym na zajęciach był olimpijczyk łucznik pan Rafał Dobrowolski zaproszony przez harcerzy z 17 Drużyny Harcerskiej „Siedemnastka” działającej przy szkole oraz przez druhnę drużynową Monikę Dudzińską.

Pan Dobrowolski jest obecnie najlepszym łucznikiem w Polsce, reprezentował nasz kraj na olimpiadzie w Londynie, pobijając rekord Polski.

W naszej szkole opowiadał o swoim zainteresowaniu: o sprzęcie, którego używa, o czasie jaki poświęca na treningi i zawody. Powtarzał wielokrotnie, jak ważna jest nauka oraz rozwijanie swoich talentów. Zapraszał na treningi łucznicze. Podkreślał zasadę :”trening czyni mistrza”. Pan Rafał nawiązał bardzo dobry kontakt ze słuchaczami. Zachwyconym dzieciom rozdawał zdjęcia z autografami. Na ręce harcerzy i pani dyrektor Anny Ciosek złożył flagę, którą koledzy żegnali go na lotnisku, gdy wyjeżdżał na olimpiadę.

Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali gościowi prezenty. Wszyscy wykonali laurki, które zostały zebrane w album z podziękowaniem za zaangażowanie w życie sportowe, społeczne i kulturalne Sędziszowa, że swoją postawą prospołeczną udowadnia, że dzięki wytrwałości, zapałowi i ciężkiej pracy można wiele osiągnąć i być dostrzeżonym na arenie krajowej i międzynarodowej.

Spotkanie zakończył występ szkolnego zespołu tanecznego Dynamic.

M. Dudzińska, B. Barchanowska

Foto: A. Szymański, M. Dudzińska, B. Barchanowska