Sobota, Październik 21, 2017

Rok szkolny 2016/2017

17 marca uczniowie naszej szkoły mieli niecodzienną lekcję historii. Gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Panowie pokazali nam jak wyglądało życie w czasach starożytnego Rzymu. Każdy uczeń mógł zobaczyć, dotknąć, a nawet przymierzyć stroje z epoki. Takie lekcje są zapamiętywane na długo.

Rok szkolny 2016/2017

Żywa lekcja historii

7 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto z Dębiny na temat: „Życie i Kultura
w Średniowieczu”. Uczniowie klas I-III i IV-VI mogli zobaczyć, w co ubierał się rycerz i jakie miał uzbrojenie. Dwóch chłopców poddało się obrzędowi pasowania na rycerza. Kilkunastu uczestniczyło w próbie siły, czyli próbie ciężkiego miecza. Niestety, żadnemu się nie udało. Tę próbę pomyślnie przeszła… dziewczyna!  Najbardziej niegrzeczni zostali zakuci w dyby. Wszyscy chętni mogli przymierzyć kolczugę, hełm, wziąć miecz i tarczę do ręki. Lekcja dostarczyła przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.