Czwartek, Grudzień 14, 2017

Na uczcie u greckich bogów…

We wtorek 27 października 2015 r. uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących spotkali się na uczcie u greckich bogów - lekcji zorganizowanej przez nauczycielkę języka polskiego – panią Annę Ciosek. Była to wyjątkowa lekcja podsumowująca cykl tematów o mitach. Uczniowie przygotowywali się do niej metodą projektu przez trzy tygodnie. Każdy miał za zadanie przedstawić opowiadanie mitologicznej historii wylosowanego boga lub bogini greckiej oraz zaprojektować i przygotować strój i rekwizyty. Mitologiczni bohaterowie prezentowali się nader efektownie. Dyplomy dla najpiękniej prezentującej się bogini otrzymały: Hera, w którą wcieliła się Milena Tomasik i Eris - bogini niezgody, którą zaprezentowała Karina Walczak. Tytuł najprzystojniej prezentującego się boga otrzymał Hefajstos (Krzysztof Mrówka) i  Posejdon (Patryk Mentel). Tych wyborów dokonali sami uczniowie. Następnie rozpoczęła się uczta, na której zaproszeni uczestnicy spożywali ambrozję i nektar. W menu były również zaczarowane ziarenka granatu, aby nikt nie zapomniał  tej lekcji.
           W lekcji mogli uczestniczyć rodzice. Z tej możliwości skorzystała mama jednego z uczniów. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na takich lekcjach czas miło płynie.