Sobota, Październik 21, 2017

29 września 2017 przypada VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
więcej informacji TU
Do zabawy z tabliczką mnożenia w tym roku zapraszali harcerze oraz pani Małgorzata Walencik i pani Martyna Walencik
Tegoroczna fotorelacja

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017
30 września 2016roku VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Koordynatoren akcji jest pani Monika Dudzińska.

Przygotowania do akcji rozpoczęliśmy tydzień wcześniej. Rozwiesiliśmy plakaty, logo oraz zagadki i list upoważniający do przeprowadzania egzaminów.

Świętowaliśmy cały dzień. Od 7:15 w szkole działała Komisja Egzaminacyjna witająca uczniów i ich rodziców lub dziadków. Każdy chętny przystępował do egzaminu ustnego. Po pomyślnym zdaniu otrzymywał kolorową legitymację oraz pamiątkową tabliczkę mnożenia. Podczas lekcji uczniowie przepytywali nauczycieli oraz innych uczniów. Egzamin zaliczali również pedagodzy szkolni, nauczyciele biblioteki, pracownicy sekretariatu oraz obsługi. Każdy chętny po zdobyciu legitymacji wpisywał się na wspólny plakat "Dumni ze znajomości z tabliczką mnożenia".

Południe i popołudnie Patrole Egzaminacyjne spędziły na terenie miasta. Odwiedzili Urząd Miasta, a w nim pana Burmistrza, Sekretarza Gminy, Skarbnika, główną księgową i wielu innych pracowników. Przechodnie na ulicy również chętnie uczestniczyli w akcji.

rok szkolny 2015/2016

25 września
na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku już po raz piąty. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów. Koordynatorem odpowiedzialnym za przebieg była pani Monika Dudzińska. Przygotowania rozpoczęły sie dwa tygodnie wcześniej. Szkoła została oklejona przykładami tabliczki mnożenia. Nie oszczędzono nawet toalet. List do rodziców uprzedzający o święcie podpisał sam pan dyrektor Stanisław Mach. W piątek 25 IX 2015, od samego rana każdy chętny mógł sprawdzić swojąwiedzę z tabliczki mnożenia. "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają" - to hasło tegorocznych obchodów. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie, pan burmistrz Wacław Szarek, pracownicy Urzędu Miasta, przechodnie na ulicy - wszyscy odpowiadali na pytania z mnożenia i dzielenie. Przepytano ponad 500 osób. Każdy, kto sprostał wyzwaniu otrzymywał legitymację V Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Rozdano 504 legitymacje. Najmłodszy przepytany miał 6 lat, a najstarszego z grzeczności nie pytaliśmy o wiek. Dzień okazała się wielkim sukcesem. Musimy to jeszcze powtórzyć. Może wymyślimy podobne święta związane z innymi przedmiotami?