Czwartek, Grudzień 14, 2017

12 Listopada 2014r. od godz. 8.45

Sp1 w ZSO w Sędziszowie zgłoszona do udziału
w akcji

"ROZŚPIEWANA PRZERWA - PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE"

Patronat nad uroczystością objęli:
Wiceminister Obrony Narodowej, Beata Oczkowicz,
Świętokrzyski Kurator Oświaty, Małgorzata Muzoł,
Małopolski Kurator Oświaty, Aleksander Palczewski,
Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski.

Akcja ta łączy polskie szkoły poprzez  wykonanie tych samych utworów patriotycznych, w tym samym czasie, w całej Polsce.
Osoby odpowiedzialne za organizację w danej placówce gromadzą uczniów w określonym miejscu i wspólnie wykonują podane pieśni z akompaniamentem lub bez.

12 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących e Sędziszowie o 9.00 odbył sie apel dla uczniów szkoły podstawowej, z okazji 96. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. To wydarzenie stało sie okazją do włączenia sie do akcji Patriotyczne śpiewanie. Zgromadzeni w czasie przerwy o godzinie 8.45 uczniowie szkoły podstawowej, zaśpiewali wspólnie pieśni: "azurek Dąbrowskiego", "Przybyli ułani pod okienko", "Pierwsz Brygada" i "Wojenko, wojenko". Utwory te zostały ponownie wykorzystane w czasie apelu szkolnego. Wymienione powyżej pieśni zaśpiewali jeszcze raz gimnazjaliści w czasie przerwy o godzinie 9.40, tym razem przed apelem, w którym uczestniczyła młodzież gimnazjum.

Koordynatorami szkolnej akcji byli: p. Ewa Mrozińska i p. Maciej Równicki.