Czwartek, Grudzień 14, 2017

Rok szkolny 2016/2017

6 czerwca 2017 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Sędziszowie wzięli udział w XVI  Pieszym Rajdzie Kościuszkowskim zorganizowanym – jak co roku – przez  Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki w Szczekocinach oraz Burmistrza Miasta i Gminy  Szczekociny. Uczestnicy pokonali dystans 10 km na trasie Słupia- Rawka – Wywła Kolonia – Kopiec Kosynierów – Kopiec T. Kościuszki w Chebdziu – Rawka – Słupia Amfiteatr. Na mecie na każdego rajdowca czekał ciepły żurek z kiełbasą i butelki wody. Pogoda sprzyjała, co widać na załączonych zdjęciach. Gospodarzem tegorocznej imprezy była Gmina Słupia. W przyszłym roku również się wybieramy.

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2017

XV  Pieszy Rajd Kościuszkowski – Zlot Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin

6 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV rajdzie na Szlaku Kosynierów
w 222 rocznicę bitwy pod Szczekocinami. Rajd zorganizowało Towarzystwo Kulturalne im.
T. Kościuszki w Szczekocinach kierowane przez Pana Czesława Orlińskiego przy współpracy
z Burmistrzem Miasta i Gminy Szczekociny, Wójtem Gminy Słupia Jędrzejowska, Wójtem Gminy Moskorzew i Sołectwem Chałupki. Trasa II, którą przeszliśmy, w tym roku wiodła ze Słupi przez Wywłę, Goleniowy do Chałupek i liczyła 10 kilometrów. W Chałupkach na wszystkich uczestników rajdu czekały gorące kiełbaski z grilla. Wszyscy otrzymali plakietki rajdowe, a drużyny – dyplomy za udział. Pogoda dopisała. Niewielki deszcz zorganizowała straż pożarna, wykorzystując do tego celu wóz strażacki.
             Na zakończenie rajdu odbyły się dwa konkursy: muzyczny na najlepszą piosenkę rajdową
i konkurs wiedzy „Czy znasz Szlak Kosynierów?” W konkursie muzycznym nasi uczniowie Nicole Wolsdorf (6a) i Marcel Podgórski (5a) zaczarowali publiczność piosenką „Bartoszu, Bartoszu…”
i wyśpiewali I miejsce. W konkursie wiedzy o Szlaku Kosynierów Maciek Gawłowski (6a) zajął II miejsce.

W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas: 4b, 5b, 6a i 6b oraz wychowawcy tych klas: Bożena Barchanowska, Sylwia Gardiew, Monika Dudzińska, Małgorzata Sroga, a także Tomasz Gardiew
i Zdzisław Makuch.

DYPLOM