Sobota, Październik 21, 2017

16 maja 2016 roku

W tym roku klasa IV b (wych. pani Bożena Barchanowska) pożegnała dział UŁAMKI ZWYKŁE z tortem. O wyśmienitą niespodziankę zadbali dla uczniów rodzice. Bardzo dziękujemy pani Marcie Jawor, mamie Marysi, za konspiracyjne przygotowanie tortu. Teraz kolejne dzieciaki uważają, że "ułąmki są smaczne". Lekcję wymyśliła, opracowała i przeprowadziła pani Monika Dudzińska.

24 kwietnia 2015

Zakończyliśmy lekcje o ułamkach zwykłaych. Klasa IV b świetnie sobie radzi z pozoru strasznymi liczbami. Wystarczy zrozumieć. Rodzice uczniów, wspaniali rodzice, pomogli w przygotowaniu niespodzianki. Pani Nahajczuk, mama Mai, przygotowała fantastyczny tort. Mamy Jaśka i Patrycji poświęcając swój czas i w tajeminy przed dziećmi
dostarczyły go do szkoły. To było smaczne podsumowanie ułamków. Sami zobaczcie.

Dziś, czyli 11 kwietnia 2014 roku odbyła się niezwykła lekcja klasie IVa na zakończenie działu o ułamkach zwykłych.

W przedsięwzięcie zostali już miesiąc temu zaangażowani rodzice uczniów w tajemnicy przed dziećmi.

Po rozwiązaniu zadań z karty przygotowanej przez nauczyciela uczniów czekała... uczta – wspaniały tort.

To słodkie dzieło sztuki przygotowała mama Filipa, pani Agnieszka Muszyńska.

Taka lekcja pozostaje to na długo w pamięci (smakowej) uczniów. Pozwala również kojarzyć ułamki ze słodkościami uwielbianymi przez każdego.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, a szczególnie pani Agnieszce Muszyńskiej, pani Marcie Błażkiewicz i pani Katarzynie Gawłowskiej.

Wychowawca IVa
                                                                                          Monika Dudzińska