Archiwum




Dziś jest:
Sobota, Październik 21, 2017

Gości Online: 1
 

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi konkursu informujemy, że dyplomy i podziękowania za udział w konkursie zostały wysłane na adresy podawane przez Państwa w karcie zgłoszenia.

Galeria zdjęć z gali wręczenia nagród.      

11 grudnia 2013 roku na scenie Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskich Konkursach „Z lokomotywą w tle”: plastycznego „PARA BUCH…” i literackiego „Mimozami jesień się zaczyna”.

Dostojny poeta Julian Tuwim stał się dla nas niezwykle ważny. Jego poetycki dorobek to przecież skarb naszej literatury. Tuwim pisał dla wszystkich. Któż nie pamięta jego wierszy z dzieciństwa?
W każdym domu gościły wiersze Tuwima, czytane dzieciom do poduszki, na przykład o tym, jak to na stacji stała lokomotywa
i spływała z niej tłusta oliwa.

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima przez Sejm RP. Wydarzenie to stało się bardzo ważne w życiu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. Zorganizowaliśmy konkursy
i ogłosiliśmy je na stronach internetowych Kuratorium Oświaty
w Kielcach, na portalu Miasto dzieci oraz lokalnych stronach internetowych.

Pani Kurator Małgorzata Muzoł, Burmistrz Sędziszowa Pan Wacław Szarek,  Fundacja imienia Juliana Tuwima i Ireny Tuwim objęli  patronatem oba konkursy.

Na konkurs plastyczny nadesłano 1343 prace z całej Polski oraz ze szkoły polskiej w Strasbourgu, a na literacki 50 prac.

 

Cele konkursów to:

Pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Ukazanie ponadczasowych wartości wierszy Juliana Tuwima.

Popularyzacja poezji wśród młodych ludzi.

Kształtowanie poszanowania dla dorobku polskiej kultury.

Wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

Nawiązanie współpracy ze szkołami.

 

W konkursie plastycznym powołaliśmy znamienitą komisję konkursową w osobach:

-  Pana Ottona Grynkiewicza, malarza, poetę, miłośnika polskich pejzaży, nagradzanego w kraju i za granicą.

- Pana Eugeniusza Brożka - artystę malarza, twórcę
i dokumentalistę codziennego życia,

- Pani Anny Pasternak - instruktorki plastyki w Samorządowym Centrum Kultury, popularyzatorki twórczości dzieci i młodzieży

- Pani Jolanty Wiekiery - dyrektor Samorządowego Centrum Kultury – która z wszelkiego rodzaju sztuką obcuje na co dzień  i potrafi wyłowić prawdziwe perły talentów.

Zadanie w konkursie plastycznym brzmiało: Przedstaw Swoje wyobrażenie Lokomotywy Juliana Tuwima, dołączając elementy współczesnego krajobrazu i postępu technicznego.

Komisja konkursu literackiego w składzie: pani Wiesława Pasek, pani Anna Trzcińska, pani Ewa Saska przeczytały i oceniły prace pisemne.

Zadaniem prac literackich było: Napisz, (odwołując się do wspomnień z dzieciństwa) czy był w Twoim życiu wiersz, który Ci się podobał lub zrobił na Tobie wrażenie lub spowodował, że o nim myślałeś/ myślałaś. Swoją wypowiedź uzasadnij.

 

Nagrody w konkursach ufundowali:

Fundacja Juliana Tuwima i Ireny Tuwim,

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas,

Świętokrzyski Kurator Oświaty pani Małgorzata Muzoł,

Burmistrz Sędziszowa pan Wacław Szarek,

Dyrektor OSiR pan Krzysztof Chmaruk,

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta
i Gminy Sędziszów,

Firma handlowo – Usługowa Państwa Oksińskich z Jędrzejowa,

Fabryka Kotłów Sefako SA w Sędziszowie,

Państwo Aneta i Piotr Grycowie,

Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury Pani Jolanta Wiekiera.

 

Podczas gali wszyscy mieli możliwość zapoznać się z przygotowaną przez uczniów LO prezentacją multimedialna ukazująca między innymi prace plastyczne, sponsorów, patronaty oraz naszą sędziszowską lokomotywę.

 

Uśmiechnięte buzie  nagrodzonych, ciekawa scenografia, wspaniałe występy, zachwycona publiczność – tak najkrócej można opisać to, co działo się w środowe przedpołudnie w SCK.

Tego dnia nie było przegranych – wszyscy laureaci otrzymali nagrody, dyplomy oraz unikatowe kubki z logo konkursu.
A gościliśmy uczniów z wielu zakątków naszego kraju, między innymi: z Zabrza, z Tarnowskich Gór, z Wrocławia,
z Miedzierzy, z Obiechowa.

 

Nagrody nieodebrane w dniu dzisiejszym będziemy sukcesywnie wysyłać.

 

Rok Juliana Tuwima dobiega końca, ale kontakt z twórczością poety będzie trwał. Zapewniamy, że niezwykły urok wierszy Juliana Tuwima nigdy nie minie i niech tak zostanie. A motyw lokomotywy niech napędza nas swoją siłą do obcowania ze sztuką i literaturą.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za przybycie do pięknego Sędziszowa.


 

 

Zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu "Z lokomotywą w tle", która odbędzie się 11 grudnia 2013 roku o godzinie 9:30 w SAMORZĄDOWYM CENTRUM KULTURY IM. JANA PAWŁA II w Sędziszowie, ul. Dworcowa 26.

        Z przyczyn organizacyjnych prosimy serdecznie o potwierdzenie przybycia na galę, tel. 513655288 lub 600696086. Dziękujemy

 

 


 

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „ Mimozami jesień się zaczyna”

zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie

 

W dniu 24 listopada 2013 roku, komisja w składzie:

Przewodniczący:         Wiesława Pasek

Członkowie:                Anna Trzcińska

                                   Ewa Saska

Obserwator:               Gracjan Grabek

ustaliła, co następuje:

Nagroda specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów dla najmłodszego uczestnika konkursu:

             Antoni Dudziński opiekun Monika Dudzińska

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w ZSO

 

Kategoria B uczestnicy w wieku 10-12 lat:

I miejsce

            Małgorzata Miłek opiekun Magdalena Dziedzic

Szkoła Podstawowa nr 18 Kielce

 

II miejsce

            Andy Urlep opiekun Małgorzata Budzińska

Szkoła Podstawowa Dialogu Kultur ETZ CHAIM Wrocław

 

III miejsce

            Franciszek Golaś opiekun Barbara Żelezny

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Tarnowskie Góry

           

            Kategoria C uczestnicy w wieku 13-15 lat:

I miejsce

            Kamil Patyk opiekun Lilianna Saik

Gimnazjum, Stadnicka Wola Końskie           

 

II miejsce

            Mateusz Włodarski opiekun Ewelina Marciszewska

Gimnazjum w Polesiu

 

III miejsce

            Paulina Dzięcioł opiekun Elżbieta Strzębała

Gimnazjum w ZSO Sędziszów

 

Wyróżnienia

            Magdalena Łaszewicz

Gimnazjum nr 1 w Starachowicach

            Łukasz Prażuch opiekun Danuta Nyk

Gimnazjum  im. Gen. K. Tańskiego Chmielnik

 



 

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej

Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z lokomotywą w tle”

zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących

w Sędziszowie

 

W dniu 24 listopada 2013 roku, komisja w składzie:

Przewodniczący:        Jolanta Wekiera

Członkowie:              Otton Grynkiewicz

                                Eugeniusz Brożek

                                Anna Pasternak

Obserwator:              Gracjan Grabek

ustaliła, co następuje:

Nagroda specjalna ufundowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów dla najmłodszego uczestnika konkursu:

           Kacper Pawelec opiekun Elżbieta Kupny

Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
 


Kategoria A uczestnicy w wieku 6-9 lat:

I miejsce

            Alicja Borówka  opiekun Ewelina Kabaczyńska   

Klub Pastel Spółdzielni Mieszkaniowej


II miejsce

            Paulina Wygaś opiekun Agnieszka Kwiatkowska

 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Krakowie

            Angelika Woźniak opiekun Grażyna Mironiuk

Zespół Szkół w Białce k/Radzynia Podlaskiego

            Klimek Gąsienica Giewont opiekun Wojciech Sikorski

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”


III miejsce

            Sandra Dubiel opiekun Ewa Lewandowska

 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury Będzin

             Szymon Bukowski opiekun Wojciech Sikorski

Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”

            Dominika Błażejczyk opiekun Jolanta Świderska

Szkoła Podstawowa  nr 10 w Chełmie


Wyróżnienia

            Maksymilian Moskwa opiekun Barbara Wyder

Szkoła Podstawowa  nr 9 im. Mikołaja Kopernika Tarnowskie Góry

            Agata Swatko opiekun Marta Swatko

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Łążynie

            Krzysztof Domański opiekun Justyna Hamera

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starachowicach

            Sandra Stopyra opiekun Agnieszka Łubkowska

Rzeszowski Dom Kultury Filia „Zalesie”

 

Kategoria B uczestnicy w wieku 10-12 lat:

I miejsce

            Gabriela Łukasiewicz opiekun Małgorzata Piasecka

Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie


II miejsce

            Filip Pielot opiekun Elżbieta Kupny

Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

            Julia Matujewicz – Niziałek opiekun Agnieszka Łubkowska

Rzeszowski Dom Kultury Filia "Zalesie”

            Małgorzata Miłek opiekun Magdalena Dziedzic

Szkoła Podstawowa  nr 18 w  Kielcach


III miejsce

            Emilka Kasperek opiekun Elżbieta Juran

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących

            Aleksandra Zdziennicka   opiekun Małgorzata Dobrowolska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Maksymiliana Golisza w  Sztumie

            Jakub Ludwig opiekun Monika Najda

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w  Gliwicach


Wyróżnienia

            Izabela Kozioł opiekun Agnieszka Czerska Pawlak

Gminna Biblioteka Publiczna Krynka

            Katarzyna Mrozik opiekun Elwira Szostak

Szkoła Podstawowa w Kraśniku Dolnym

 

Kategoria C uczestnicy w wieku 13-15 lat:

I miejsce

            Emilia Raczyńska opiekun Magdalena Dudziak

Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Świdnicy

            Katarzyna Trzeciak opiekun Małgorzata Jenerowicz

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Plaszewie,


II miejsce

             Klaudia Basiak opiekun Izabela Basiak

Zespół Szkół w Miedzierzy

            Alicja Kaganek opiekun Iwona Jurczyk

Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Skawinie

            Aleksandra Wysocka opiekun Marcin Ciepielewski

Pallotyńskie Gimnazjum i LO im. Stefana Batorego w  Lublinie


III miejsce

            Patrycja Stolorz opiekun Beata Pyras

Gimnazjum im. K. Miarki w Chełmie

            Gabriel Mikuś opiekun Elżbieta Przepiórkowska

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław- Krzyki


Wyróżnienia

            Milena Bednarczyk opiekun Grażyna Hankiewicz

Zespół Szkół w Białce k/Radzynia Podlaskiego

            Maciej Kisielewski  opiekun Marcin Ciepielewski

Pallotyńskie Gimnazjum i LO im. Stefana Batorego w  Lublinie

            Rafał Szafran opiekun Wioletta Lolo

Zespół Szkół Ogólnokształcących  im. M. Kopernika w Buczkowicach

 

Kategoria D uczestnicy w wieku powyżej 16 lat:

I miejsce

            Anna Zabłotni opiekun Ewa Skwarzyńska – Tuziak

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Lublinie


II miejsce

            Marcin Leniewicz opiekun Ewa Zielińska - Repecka

Zaspół Szkół nr 3, Technikum Zawodowe nr 2 Wałcz


III miejsce

            Kamila Owczarzak opiekun Monika Bochińska

VI Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w  Poznaniu

 

Kategoria E:

I miejsce

            Filip Wil opiekun Małgorzata Dziubek

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 "Ośrodek” w Nowym Targu


II miejsce

            Rafa Lekki opiekun Jowita Greczner

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu

            Krystian Umiński opiekun Joanna Weiss

Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie

            Samanta Foterek opiekun Joanna Weiss

Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie


III miejsce

            Kamil Bierko opiekun Elżbieta Szomko

SOSW im. Janusz Korczaka w Sokółce

            Monika Jargus opiekun Jowita Greczner

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcim


Wyróżnienia

            Dawid Tyszka opiekun  Dorota Błażkowska - Barć

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło  w Elblągu

            Andrzej Świetlicki opiekun Beata Tur

Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sokółce

            Stanisław Sroka opiekun Jowita Greczner

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu

            Kacper Adamski

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Elblągu

 

Grand Prix Burmistrza Sędziszowa

            Emilia Ryszka opiekun Natalia Kabiesz

Artenreel, 1 rue des roses Strasbourg

 

Grand Prix Fundacji Juliana Tuwima i Ireny Tuwim

            Marcin Leniewicz opiekun Ewa Zielińska - Repecka

Zespół Szkół nr 3, Technikum Zawodowe nr 2 w Wałczu

 

Grand Prix Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów oraz specjalna nagroda grupowa od dyrektora OSiR w Sędziszowie pana Krzysztofa Chmaruka

            Kamil Gębka i Klaudia Gębka opiekun Małgorzata Flak

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej Obiechów

 

Grand Prix Zespół Szkół Ogólnokształcących

            Weronika Łukaszyk opiekun Joanna Weiss

Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie

 

Nagroda specjalna od Samorządowego Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Sędziszowie

            Ernest Kowalczyk

MDK Krasnystaw

 

Nagrodapecjalna od Liceum Ogólnokształcącego w Sedziszowie

            Rafał Tomczak

Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie



Do konkursu plastycznego zakwalifikowano 1342 prace, a do konkursu literackiego 49.
Wyniki podamy na gali wręczenia nagród po mikołajkach.







Regulaminy konkursów


plastycznego "PARA BUCH..."

literackiego "MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA"