Niedziela, Luty 17, 2019

NAJSYMPATYCZNIEJSZE  PIERWSZAKI  Z SĘDZISZOWA !

W XVI edycji plebiscytu Echa Dnia „Pierwszaki 2018” klasa Ib ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki ZSO w Sędziszowie została Najsympatyczniejszą Klasą Pierwszą Szkoły Podstawowej w powiecie jędrzejowskim, a drugą - w województwie świętokrzyskim  z liczbą 1179 głosów. Takie są wyniki finału ważnej akcji edukacyjnej „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”  organizowanej przez Echo Dnia wspólnie z policją, strażą pożarną, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu marszałka województwa i wojewody świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Głosowanie trwało od 6 do 28 grudnia 2018 r.

Klasa za zdobycie pierwszego miejsca w powiecie weźmie udział 20 marca 2019
w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Dzieci będą uczestniczyć w warsztatach „Wybuchowa Nauka”, podczas których wykonają doświadczenia
z wykorzystaniem ciekłego azotu. Poszukają także zamku szczęścia w Krainie Soria Moria. Każde dziecko z klasy otrzymało książkę edukacyjną od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad                          w Kielcach.

Za zajęcie II miejsca w województwie świętokrzyskim każdy uczeń z klasy otrzymał pamiątkowy kubek ze zdjęciem swojej klasy. „Nagroda niespodzianka” zostanie ogłoszona przez organizatora wiosną 2019 r. Czekamy z niecierpliwością.

Wszystkim, którzy oddali głosy na naszą klasę, serdecznie dziękujemy.
Uczniowie z rodzicami i wychowawczynią Anną Leśniewską