Czwartek, Grudzień 14, 2017

Sprawozdanie z innowacji programowo-metodycznej „Mówię lepiej po angielsku”
pozytywnie ocenionej przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty
i wdrożonej w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w ZSO w Sędziszowie
w terminie od 13 lutego 2017 r. do czerwca 2017 r.

Innowacja została wprowadzona w klasie 4b i dotyczyła 2 przedmiotów: matematyki i historii. Te przedmioty były prowadzone z wykorzystaniem języka angielskiego. Przeprowadzono 15 lekcji matematyki (nauczyciel - Monika Dudzińska) i 6 godzin historii (nauczycielki - Małgorzata Sroga i Anna Ciosek).

Na matematyce dzieci wykonywały na każdych zajęciach po jednym zadaniu po angielsku. Uczniowie zdobyli wiedzę o ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz budowali pojęcia związane z figurami płaskimi i przestrzennymi. Rozwijali poczucie potrzeby interdyscyplinarnego wykorzystania języka angielskiego oraz refleksję nad przydatnością znajomości języka obcego na innych przedmiotach niż język angielski.

Na lekcjach historii uczniowie poznawali słownictwo związane ze starożytnymi cywilizacjami.  Uczniowie pracowali z mapą, słuchali krótkich tekstów na temat świata starożytnego, pisali informacje na temat greckich bogów i herosów, wykonali sałatkę grecką, tworzyli krótkie dialogi związane ze zwiedzaniem zabytkowych miejsc w Rzymie. Na zakończenie przygotowali w grupach prezentacje multimedialne, w których zaprezentowali po angielsku swoją wiedzę o starożytnych cywilizacjach. Zajęcia zostały przez uczniów ocenione wysoko. Na skali punktowej zaznaczali najwyższe wartości.