Pierwsza Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaków – II miejsce reprezentantów z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sędziszowie

W dniu 17 maja przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sędziszowie wzięły udział w I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Olimpiada odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie na etapie powiatowym.
Rywalizacja sportowa rozegrała się w dwóch grupach wiekowych: drużyna pięciolatków oraz drużyna sześciolatków z podziałem na dziewczynki i chłopców.
Celem olimpiady było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci i współdziałania w zespole oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.
Podczas zawodów dzieci świetnie się bawiły. Wykonywały zadania z dużym zaangażowaniem, a widownia dopingowała uczestników gromkimi brawami i okrzykami.
Wśród konkurencji olimpijskich znalazły się m.in.: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej, rzut woreczkami do koła hula-hop oraz tor przeszkód. W sportowej rywalizacji wzięło udział 5 przedszkoli z powiatu jędrzejowskiego.
Podsumowując drużyna Przedszkolaków z naszej szkoły zajęła II miejsce w etapie powiatowym.
Nasi olimpijczycy odebrali gratulacje złożone przez Pana Dyrektora Krzysztofa Trelę oraz Panią Wicedyrektor Bożenę Barchanowską. Nastąpiło również oficjalne wręczenie pucharu, dyplomów i nagród. Nie zabrakło także słodkich upominków.
Dzieci do Olimpiady przygotowały panie: Jolanta Klimczak, Lucyna Świstak oraz Karolina Prusek-Budziosz.
Brawa dla małych sportowców!