Przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniach 19 i 20  stycznia  2021r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci  czekają z wielką niecierpliwością. Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Uczniom zostały odczytane „Prośby Książek”. Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń samodzielnie wypożyczył sobie książkę oraz otrzymał   „Wyprawkę Czytelniczą”, od Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład wyprawki wchodzi książka „Pierwsze abecadło” i broszura informacyjna dla rodziców. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.