WYCIECZKA KLASY 5C I 6C

22.10.2019r. klasy 5c i 6c pojechały na wycieczkę integracyjną do Kielc. Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Energetycznym Centrum Nauki. Uczniowie eksperymentowali na wystawie, która opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych  stanowisk. Dowiedzieli się m.in. jak powstaje paliwo do samochodu, skąd bierze się ropa naftowa,  dlaczego elektrownie wiatrowe tak często buduje się nad morzem i ile energii potrzeba, żeby zaświecić w domu jedną żarówkę. Była także możliwość zatankowania prawdziwego auta, przepompowania wody z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni, zbudowania zapory z kolorowych klocków i wygenerowania silnego wiatru, aby wywołać sztorm.

Następnie uczniowie obejrzeli film o energii oraz wzięli udział w warsztatach pt.”Spróbuj to przetrawić”. Dowiedzieli się m.in., że ciało człowieka to chodząca elektrownia, która przerabia pokarm na paliwo. Zanim jednak pożywienie stanie się użyteczne musi odbyć podróż przez układ pokarmowy. Uczniowie wykonali także doświadczenia i zbudowali własny przewód pokarmowy, aby znaleźć łatwe odpowiedzi na trudne pytania.

Po wizycie w ECN nadeszła pora na projekcję filmu pt.”Czarownica 2” w kinie Helios.

Wycieczka została zorganizowana przez panią Annę Holisz-Uramowską i panią Elżbietę Strzębałę – wychowawczynie klas 5c i 6c. Opiekunem była także pani Patrycja Poczęta oraz pani Katarzyna Niewadzisz, której serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.