WYCIECZKA KLASY 1B

W czwartek 17 października 2019r. cała klasa I b udała się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Kielc, by zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki oraz obejrzeć film pt. ”O Yeti”. Ekspozycja Energetycznego Centrum Nauki jest zlokalizowana w Kieleckim Parku Technologicznym to sala o wielkości 360 m2, mieszcząca wystawę interaktywną, laboratorium, kino 2D/3D . Tutaj dzieciaki zaczynają odkrywać, dziwić i zachwycać się otaczającym światem. Ekspozycja ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Pierwszaki znalazły tutaj między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci

Poprzez eksperymentowanie oraz prowadzenie doświadczeń dzieci angażowały się w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębiły wiedzę.  Dzieciaki uczestniczyły również w bardzo ciekawych warsztatach z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Rysowały im linię na zwykłej kartce papieru i stosowały proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zleciły. Następnie przejechaliśmy do kina Helios gdzie oglądaliśmy film pt. „O Yeti”.  Sympatyczny film, który zaraził nas uśmiechem i pozwolił miło spędzić czas w kinie. Były wzruszenia, śmiech, podróż, wielka przygoda i kilka absolutnie bajecznych scen- lot na dmuchawcu,  surfing przez łąkę  zachwyciło dzieci. To była fantastyczna wycieczka.

Teresa Trela