Sukcesy uczennic naszej szkoły w powiatowym konkursie „Żołnierze Wyklęci”

Sukcesy uczennic naszej szkoły w powiatowym konkursie „Żołnierze Wyklęci”
W dniu 29 kwietnia 2019 r. odbył w Szkole Podstawowej nr 4 powiatowy konkurs historyczny „Żołnierze Wyklęci”, VIII edycja. W tym roku w konkursie uczestniczyło 122 uczniów z powiatu jędrzejowskiego. Konkurs organizuje Burmistrz Miasta Jędrzejów Marcin Piszczek, MOZ NSZZ „Solidarność” w Jędrzejowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie oraz Instytut Pamięci Narodowej, delegatura w Kielcach.
W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych wzięło udział 41 uczniów. Laureatką
I miejsca została Amelia Michalska, uczennica klasy 6a. Amelka w tym konkursie wystąpiła po raz drugi. W ubiegłym roku miała III miejsce. Wytrwałość i praca opłaciły się.
W kategorii II, obejmującej klasy VII, VIII i klasy gimnazjalne, uczestniczyło 81 osób.
W tej kategorii Amelia Wójcicka, uczennica klasy 8b została laureatką II miejsca. Amelka wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy, ale ma już tytuł finalistki etapu wojewódzkiego w ogólnopolskim konkursie historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1948. W walce o wolną Polskę.” Ten sukces daje jej dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej.
Obu Amelkom serdecznie gratulujemy!
Anna Ciosek