Wycieczka do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach

Dnia 28.05.2019r. dzieci z klasy Ia, IIIa i IIIb wyjechały na autokarową wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. Pierwszym punktem naszej wycieczki było przygoda na Polanie Świętokrzyskiej. Dzieciaki miały możliwość podziwiania przepięknego oceanarium – Oceanika, czyli zespołu wielkich akwariów z najbogatszą wystawą ryb w Polsce. W kilku zbiornikach znalazły się zwierzęta z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. Oceanikę zwiedzaliśmy się z przewodnikiem, W Parku Miniatur można było oglądać makiety zabytków i wysłuchać informacji o danej budowli przez zestawy multimedialne. Ogromną jednak atrakcją i chyba najbardziej wyczerpującą była Kraina Zabaw, w której dzieci mogły korzystać z różnorodnych dmuchawców, parku linowego, karuzeli, Eurobungee czy łódeczek. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzenie najstarszego pomnika przyrody „Dębu Bartek” w pobliskim Zagnańsku. To była udana i ciekawa wycieczka.